W trakcie wolontariatu…

1913712587

Bardzo ważną częścią każdego projektu (a wręcz priorytetem) są promocja i tzw. upowszechnianie (ang. dissemination). W przypadku programu Erasmus+ promocja obejmuje dzielenie się na bieżąco działaniami podejmowanymi przez wolontariuszy, a upowszechnianie to informowanie o sukcesach i wynikach projektu m.in. zdobytych umiejętnościach czy wypracowanych narzędziach i dobrych praktykach.

W związku z tym, prosimy wszystkich wysłanych przez nas wolontariuszy o zaangażowanie w działań realizowanych w ramach ich projektów. Warto to robić nie tylko dlatego, że jest to ważna część projektu, ale też dlatego, że po powrocie do Polski wolontariusze będą mieli miłą pamiątkę z ich pobytu za granicą.

Najskuteczniejsze narzędzia promocji:

  1. Media tradycyjne (radio, telewizja, prasa)
   Warto próbować zaangażować lokalne media w swoje działania. Dzięki temu jest szansa na dotarcie do większej liczby ludzi, którzy mogliby wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez Was i dowiedzieć się, że w ogóle tam jesteście. Oto przykład naszej wolontariuszki, która wzięła udział w projekcie we Francji:
  2. Internet – strony internetowe (własne oraz organizacji)
   Możecie informować o swoich działaniach za pośrednictwem evsawa.wordpress.com, czekamy na wasze zdjęcia i artykuły!
   Zachęcamy również do prowadzenia bloga, gdzie można informować o pracy jako wolontariusz, organizowanych wydarzeniach oraz dzielić się swoimi odczuciami związanymi z pobytem za granicą.
   blog3. Media społecznościowe (Facebook, Twitter, Instagram itp.)
   Do promowania wydarzeń, imprez, publikowania postów, zdjęć zachęcamy do założenia własnego funpage’a na facebooku. Oczywiście można korzystać z naszej strony na Facebooku EVS – Okno na świat.
   Świetnym pomysłem jest też założenie Instagrama, o co prosimy wysyłanych przez nas wolontariuszy, m.in. Martę, która jest na Węgrzech:instagram
  3. Materiały drukowane (foldery, publikacje, broszury, ulotki, itp.)
   Dzielcie się również ulotkami czy plakatami – to też dowód na to, że wydarzenie się odbyło. Może wieczór filmowy, jak ten zorganizowany w Bośni i Hercegowinie przez nasze wolontariuszki?kino1
  4. Wydarzenia
   Potwierdzeniem tego, że projekt jest realizowany są oczywiście różnego rodzaju wydarzenia organizowane przez wolontariuszy. Mogą to być wydarzenia kulturalne (wernisaże, wystawy), edukacyjne, zwracające uwagę lokalnej społeczności na jakiś problem. Nasi wolontariusze, którzy pojechali do Ozurgeti wykorzystali swoją kreatywność i umiejętności do zorganizowania konkursu filmowego.
   12
Reklamy