…Karoliny (EVS w Ozurgeti, Gruzja)

IMG_2489

Jak dowiedziałaś się o EVS-ie?

O EVS-ie dowiedziałam się od mojej cioci, która od zawsze mówiła mi o programach, dzięki którym można wyjechać na rok do innego kraju. Potem szukałam informacji w Internecie.

Dlaczego zdecydowałaś się na wyjazd?

Wyjechałam na wolontariat aby spełnić moje marzenie o podróżowaniu, poznawaniu nowych ludzi i kultury innego kraju.

Jakie realizowałaś zadania podczas wolontariatu?

Podczas wolontariatu prowadziłam zajęcia dla dzieci i młodzieży. Były to warsztaty filmowe, klub języka angielskiego oraz zajęcia taneczne Zumba Dance.

13732017_560707907444818_1207616880433338229_o

Co zyskałaś dzięki wolontariatowi?

Dzięki wolontariatowi nauczyłam się języka rosyjskiego oraz podszkoliłam swój angielski. Poznałam kulturę i historię Gruzji, którą jestem totalnie zachwycona!

Czy pobyt na EVS-ie może mieć wpływ na na zwiększenie twojej atrakcyjności na rynku pracy?

Myślę, że tak. Oczywiście zależy w jakiej branży chcemy szukać pracy ale dzięki wolontariatowi znam więcej języków obcych i potrafię poradzić sobie z nowymi wyzwaniami – pracodawcy mogą to docenić.

Jakie korzyści Twoja praca przyniosła organizacji przyjmującej, grupom osób, na rzecz których pracowałaś, lokalnej społeczności?

Myślę, że dzięki moim warsztatom filmowym, zainspirowałam młodych ludzi do tworzenia własnych projektów. Dzięki zajęciom Zumba Dance młodzież mogła aktywnie spędzać swój wolny czas.

Czy zarekomendujesz wyjazd na EVS?

Gorąco polecam wszystkim wyjazd na Wolontariat Europejski. Jest to niesamowita szansa poznać kulturę innego kraju, nowych, fascynujących ludzi, ale także i siebie.

Reklamy