Jak aplikować?

applynow

Wolontariat Europejski może być świetnym wstępem do kariery zawodowej, oderwaniem od codzienności, sposobem na spełnienie swoich ambicji lub idealną odpowiedzią na potrzebę uczynienia czegoś bezinteresownego dla innych nie w swoim kraju, lecz za granicą. Nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji – najważniejsze są silna motywacja, chęć rozwoju i współpracy. Wystarczy znać język angielski lub język kraju wolontariatu na komunikatywnym poziomie.

Gdzie odbywa się wolontariat?
Wszystkie kraje Unii Europejskiej, Kraje Europy Południowej, Kraje Kaukazu. Jeśli znajdziesz organizację poza Europą i zgodzi się gościć cię na wolontariacie – także jest to możliwe. Proces załatwiania formalności jest wtedy nieco dłuższy, trwa nawet do 6 miesięcy.

Jakie są koszty?
Unia Europejska opłaca wszystkie wydatki. Nie musisz martwić się o koszt zakwaterowania, ubezpieczenia, wizy, podróży, wyżywienia. Dodatkowo masz zapewniony kurs języka kraju, do którego pojedziesz, opiekę mentora, a także kieszonkowe na wydatki.

Kiedy powinieneś się zgłosić?
Proces załatwiania wszystkich formalności jest dosyć długi (kilka miesięcy). Stowarzyszenie Aktywne Kobiety pośredniczy w wysyłaniu wolontariuszy za granicę, posiadając status organizacji wysyłającej wolontariuszy.

Jak zostać wolontariuszem?

Poznaj nasze propozycje
Stowarzyszenie Aktywne Kobiety od kilku lat prowadzi projekty Wolontariatu Europejskiego. Zapraszamy do polubienia  strony na facebooku EVS – Okno na świat, gdzie publikujemy oferty wyjazdów. Zamieszczamy również na bieżąco propozycje zgłaszających się do nas organizacji europejskich.

Wyślij zgłoszenie
Jeżeli coś cię zainteresuje, prześlij do nas CV i list motywacyjny w języku angielskim (tutaj dowiesz się jak napisać dobre CV i list motywacyjny). 

Jeśli nie zdecydowałeś się na jedną z naszych propozycji, oferujemy swoją pomoc w znalezieniu wolontariatu, gdyż mamy sporo kontaktów partnerskich w Europie oraz na całym świecie.

Czekamy na Ciebie!!!
Chętnie udzielimy informacji, pomożemy w znalezieniu odpowiedniego wolontariatu oraz w złożeniu dokumentów.

Więcej informacji o tym, gdzie szukać projektów tutaj

Kontakt:
e-mail: youth.awa@gmail.com
Skype: evs.sosnowiec
tel.+48 502508558
osobiście 
z koordynatorką projektów EVS Ewą Kowalską,
po wcześniejszym umówieniu się.

Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Sosnowcu przy  ul. 3 Maja 11 

  

Reklamy